Język plen

Blog

Witaj w czytelni Monter Install Group

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę ogrodzenia?

Budowa ogrodzenia stanowi ważny element wykończenia inwestycji w dom jednorodzinny. Wiele osób jeszcze przed realizacją projektu poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie? Analizując prawo budowlane ogrodzenie posesji ma w nim poświęcone kilka paragrafów, dotykających warunków jego postawienia. Jak zatem kształtują się przepisy prawne odnośnie do konstrukcji ogrodzenia działki? Jaka jest aktualna wysokość ogrodzenia bez zgłoszenia i co zrobić, jeśli planujemy ją przekroczyć? Po odpowiedź na te oraz inne pytania z zakresu budowy ogrodzeń zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

2021-06-16
Więcej

Jak zamontować ogrodzenie panelowe?

Odpowiednio zaprojektowane i zamontowane ogrodzenie to skuteczny sposób na zapewnienie sobie prywatności na własnej działce, wytyczenie jej wyraźnych granic, a także ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Obecnie niezwykle popularnym wyborem są ogrodzenia panelowe. Nic w tym dziwnego – gwarantują doskonałą trwałość, łatwo je zamontować, a na ich zakup nie trzeba wydawać fortuny. Podpowiadamy jak wykonać ogrodzenie panelowe, by wyglądało estetycznie i długo spełniało swoje zadania.

2021-06-16
Więcej

Ogrodzenia palisadowe – czym są i czy warto je wybrać?

Ogrodzenia palisadowe stają się powoli synonimem nowoczesnego wyglądu, gwarantującym również wysokie walory dla bezpieczeństwa i wytrzymałości. Co sprawia, że ich popularność rośnie z roku na rok u inwestorów prywatnych oraz firmowych? Jakie czynniki wpływają na decyzję o wyborze ogrodzenia palisadowego? Zapraszamy do artykułu, w którym opiszemy szczegółowo panele palisadowe, uwzględniając ich zastosowanie oraz koszty instalacji.

2021-05-12
Więcej

Bramy drewniano-metalowe – czym się charakteryzują i ich zalety

Gustowne połączenie dwóch materiałów konstrukcyjnych stanowi idealny kompromis między jakością wykonania a odpornością na zużycie. Bramy drewniano metalowe coraz częściej ukazują się w systemach ogrodzenia zewnętrznego polskich domów. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Jak wygląda proces konstrukcyjny bramy oraz płotu metalowo drewnianego? Co warto wiedzieć przed dokonaniem wyboru? Dla zwolenników nietuzinkowego wyglądu nieruchomości przygotowaliśmy artykuł opisujący, czym są bramy drewniano metalowe oraz gdzie znajdują swoje zastosowanie.

2021-05-11
Więcej

Rodzaje furtek ogrodzeniowych

Furtka do ogrodzenia stanowi nieodłączny element aranżacji przestrzeni wokół nieruchomości. Każda posesja ma własny sposób separacji od terenów zewnętrznych, a bramki ogrodzeniowe muszą spełniać podstawową funkcję – dawać łatwy dostęp do posesji dla właścicieli. Bramy i furtki ogrodzeniowe wykorzystywane są nie tylko w posesjach prywatnych, lecz również we wszelkich budynkach instytucji państwowych, korporacjach czy terenach użyteczności publicznej. Jakie rodzaje bram i furtek ogrodzeniowych spotkamy na rynku? Czym się one między sobą różnią i jakie funkcje spełniają? Jak dobrać właściwą furtkę, aby cieszyć się długotrwałym użytkowaniem połączonym z wysoką estetyką wykonania? Zapraszamy do lektury po odpowiedź na postawione pytania.

2021-05-11
Więcej

Rodzaje ogrodzeń: Praktyczny poradnik i przegląd technologii

Decydując się na budowę domu, prędzej czy później, staniemy przed koniecznością ogrodzenia naszej posesji. Mając na względzie estetykę oraz wytrzymałość opłotowana, warto zapoznać się z najpopularniejszymi obecnie rodzajami ogrodzeń. Inwestorzy naprawdę mają w czym wybierać – bogactwo technologii oraz materiałów pozwala znaleźć płot, który w pełni odpowie na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Przedstawiamy obszerny poradnik, w którym szczegółowo omawiamy najmodniejsze rodzaje ogrodzeń, ich zalety oraz wymogi dotyczące utrzymania.

2020-10-08
Więcej

Bramy wjazdowe – rodzaje, wady, zalety. Co musisz wiedzieć?

Z samochodu korzysta się niemal codziennie, często kilka razy w ciągu doby. Dlatego komfortowy podjazd na własny teren jest wyjątkowo ważny. Odpowiednio dobrana brama wjazdowa ułatwi codziennie obowiązki. Ponadto może być bardzo ważnym elementem ozdobnym całej posesji. Jak wybrać bramę wjazdową? Podpowiadamy.

2020-09-04
Więcej

Copyright © 2022 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: