Język plen

Automatyka do bram – korzyści, jakie daje jej wykorzystanie?

Bardzo powszechnym trendem wśród właścicieli domów jest odizolowywanie swojej posesji od otoczenia za pośrednictwem ogrodzeń. Konstrukcje takie zapewniają domownikom poczucie bezpieczeństwa, a także zwiększony poziom prywatności oraz komfortu przebywania w ogrodzie. Z inwestycją w nie wiąże się jednak również konieczność wstawienia bramy ogrodzeniowej umożliwiającej samochodom wjeżdżanie oraz opuszczanie terenu działki. W podstawowym wariancie może być ona manualna, jednak na dłuższą metę nie jest to wyjście najwygodniejsze w stosowaniu. Przy częstym korzystaniu z pojazdu, o wiele lepiej sprawdza się automatycznie otwierana i zamykana brama wjazdowa na pilota. Dlaczego jest to rozwiązanie warte rozważenia? O tym traktuje niniejszy artykuł.

Automatyczne otwieranie bramy a zapewniany komfort

Najbardziej podstawowym atutem bramy automatycznej jest oczywiście komfort użytkowania. Możliwość rozwarcia skrzydeł konstrukcji bez konieczności wychodzenia z pojazdu czy wkładania w tę czynności siły to wygoda sama w sobie. Jej atuty można docenić zwłaszcza wtedy, kiedy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Automatyczna brama wjazdowa na pilota szczególnie dobrze sprawdza się zatem przede wszystkim jesienią oraz zimą, przy niskich temperaturach otoczenia i regularnie pojawiających się opadach atmosferycznych. Z drugiej strony, łatwo docenić ją także w trakcie upalnego lata, ponieważ wyjście z klimatyzowanego kokpitu auta w celu ręcznego uchylania, przeważnie dosyć ciężkich skrzydeł, w pełnym słońcu również nie należy do przyjemności. Dzięki automatycznemu otwieraniu bramy będziemy w stanie wyjechać poza obręb posesji już w ciągu kilkunastu sekund bez konieczności podejmowania jakichkolwiek czynności poza samochodem.

Jeśli chodzi o komfort zapewniany przez opisywane rozwiązanie, warto wspomnieć o jeszcze jednym związanym z nim aspekcie. Jest to mianowicie możliwość wpuszczenia na teren działki gości, bez konieczności wychodzenia z domu i ręcznego otwierania bramy.

Automatyczna brama wjazdowa na pilota to także bezpieczeństwo

Mimo że to komfort stanowi zwykle pierwsze skojarzenie w odniesieniu do zalet bram automatycznych, w praktyce ten atut nie wyczerpuje pełnej listy udogodnień. Z pozostałych kluczowych z całą pewnością należy wymienić przede wszystkim bezpieczeństwo rozumiane na kilka różnych płaszczyznach.

Po pierwsze związane jest ono z brakiem konieczności opuszczania pojazdu przed wjazdem na teren posesji, co ma szczególnie duże znaczenie kiedy wracamy do domu po zmroku. Po drugie po opuszczeniu działki, nie trzeba pozostawiać samochodu na ruchliwej ulicy w celu zamknięcia bramy. Po trzecie w końcu nowoczesna brama wjazdowa na pilota wyposażona jest w specjalistyczne systemy wykrywania przeszkód, które zatrzymają pracę siłowników w przypadku wykrycia w pobliżu skrzydeł narażanego na zderzenie z nimi obiektu, którym w skrajnie pesymistycznym przypadku może być np. dziecko lub zwierzę. Konwencjonalny, ręcznie obsługiwany system nie zapewnia takiej ochrony, przez co przy odrobinie pośpiechu oraz rozkojarzenia łatwo wyrządzić komuś krzywdę.

Montaż automatyki do bram wcale nie jest trudny

Wbrew pozorom instalacja systemu wcale nie jest przesadnie skomplikowana, co również należy odczytywać jako jego dużą zaletę. To, jak założyć automatykę do bramy konkretnej marki jasno wynika z załączonej do niej instrukcji. W ramach niej producent przekazuje precyzyjne informacje w zakresie zarówno prawidłowego schematu montażu mechanicznych elementów konstrukcji, jak i optymalnego ustawienia podzespołów elektronicznych. Instrukcja ta uwzględnia m.in. szczegółowe rysunki oraz przedstawione graficznie szablony podłączeń występujących w ramach systemu elementów elektrycznych.

Automatyka do otwierania bram dostarczana przez kompleksowo działających dostawców zawiera w sobie ponadto wszelkie niezbędne do jej zainstalowania detale, takie jak, chociażby płyty montażowe czy wsporniki dla siłownika lub jego ramienia. W takim przypadku znika zatem również potencjalny problem związany z koniecznością poszukiwania jakichkolwiek brakujących części montażowych.

Copyright © 2024 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: