Język plen

Walcowanie blach

Co to jest walcowanie blach?

Proces walcowania blach polega na nadawaniu im odpowiedniego kształtu, w tym również ich zwijania przy wykorzystaniu specjalistycznych dedykowanych do tego celu maszyn, spośród których do najczęściej wykorzystywanych zaliczyć należy walce, rolki oraz tarcze. Jest to jedna najpowszechniej stosowanych metod służących kształtowaniu plastycznemu metali.

W związku ze swoją popularnością walcowanie blach wykonuje się obecnie w wielu niejednolitych wariantach pozwalających na uzyskanie arkusza obrobionego w pełni zgodnie z zaplanowanym dla niego przeznaczeniem. Wśród nich znajdują się techniki walcowania wzdłużnego, skośnego, poprzecznego i poprzeczno-klinowego, a także pielgrzymowego oraz kuźniczego. Poszczególne z wymienionych metod różnią się od siebie sposobem, w jaki w obrębie materiału przemieszczają się walce.

Jak działa i do czego wykorzystuje się walcowanie blach?

Za pośrednictwem opisywanej metody możliwe jest uzyskanie bardzo rozmaitych kształtów obrabianej blachy, w tym stożków, kolanek, rur, trójników, a także elementów nietypowych przeznaczonych np. do wznoszenia mostów czy też produkcji podnośników i maszyn innego rodzaju. Cały proces bazuje na zastosowaniu tzw. walcarki do blach, czyli urządzenia wykorzystującego zasadę działania charakterystyczną dla magli. W ramach niego arkusz materiału przepuszczany jest przez obracające się walce, na skutek czego dochodzi do coraz intensywniejszego jego spłaszczania.

Same walcarki dzielą się przede wszystkim na dwa rodzaje, tj. warianty automatyczne oraz manualne. Firma MONTER INSTALL GROUP oferuje usługę walcowania blach na bazie pierwszego ze wspomnianych typów - dysponujemy nowoczesną, trójwalcową walcarką umożliwiającą precyzyjną obróbkę niemal dowolnej grubości arkuszy zarówno aluminiowych, jak i wykonanych ze stali nierdzewnej. Proces przeprowadzamy profesjonalnie i w pełni kompleksowo, wraz z niezbędnymi czynnościami przygotowującymi, takimi jak gięcie wstępne. W przypadku zainteresowania naszą ofertą walcowania blach serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Copyright © 2024 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: