Język plen

Prasa krawędziowa

Czym jest prasa krawędziowa?

Hydrauliczna praca krawędziowa, nazywana także krawędziarką CNC odpowiada za zaginanie arkuszy blachy w celu nadania im wymaganego w kontekście potrzeb określonej realizacji kształtu. Hasło CNC oznacza, że całe urządzenie sterowane jest komputerowo, w ramach wcześniej zaprogramowanego procesu produkcyjnego. Rozwiązanie takie z jednej strony przekłada się na skrajnie zredukowane ryzyko popełnienia błędu narażającego przedsiębiorstwo na straty, a z drugiej pozwala uzyskać jednolitą serię identycznych względem siebie wyrobów.

Dodatkowo przy użyciu prasa krawędziowej możliwe jest nie tylko w pełni powtarzalne wytwarzanie obiektów o relatywnie prostej konstrukcji, ale również seryjna produkcja elementów niekonwencjonalnych, o mocno skomplikowanej budowie. Do pozostałych zalet krawędziarek CNC zaliczyć należy także dużą szybkość działania oraz możliwość wygenerowania znacznych oszczędności dzięki optymalizacji stosowanych procedur.

Jak przebiega zaginanie blach za pośrednictwem prasy krawędziowej?

Na główne elementy konstrukcji krawędziarki CNC składają się matryca, stempel oraz liczne dodatkowe podzespoły odbiorczo-podawcze czy też zmieniające oprzyrządowanie narzędziowe korpusy. Po zamontowaniu matrycy oraz stempla w określonej przestrzeni istnieje możliwość uzyskania pożądanego kształtu danego arkusza blachy.

Blacha formowana za pośrednictwem prasy krawędziowej może być zaginana, karbowana oraz zgniatana. Aby przeprowadzić dowolny z tych procesów, w pierwszej kolejności należy umieścić ją pomiędzy wspomnianą wcześniej matrycą a stemplem. Takie jej umiejscowienie pozwoli w kolejnym kroku wcisnąć ją w matrycę za pośrednictwem stopniowo opuszczanego stempla i w ten właśnie sposób nadać arkuszowi oczekiwany kształt.

W ramach naszej oferty oddajemy do Państwa dyspozycji profesjonalną usługę zaginania blach własną prasą krawędziową pozwalającą na uzyskanie rozmaitego rodzaju zbiorników, obudów, płyt osłonowych czy podzespołów do produkcji maszyn o ściśle określonej przez Państwo specyfice. W przypadku zainteresowania podjęciem współpracy w tym zakresie serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem.

Copyright © 2024 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: