Język plen

Czym zasłonić bramę wjazdową?

Posiadanie własnego domu wiąże się z licznymi obowiązkami, które pochłaniają znaczne ilości czasu. Włożony wysiłek przekłada się jednak na niedościgniony komfort, możliwości wypoczynku i niepowtarzalną atmosferę domowego ogniska. Podczas aranżacji przestrzeni zewnętrznej warto pomyśleć o odpowiednim ogrodzeniu, jakie skutecznie ochroni nas przed niepożądanym wzrokiem przechodniów. O ile w przypadku budowy ogrodzenia mamy dostęp do licznych rozwiązań w postaci sztucznych i naturalnych barier, o tyle luką w całym systemie często staje się brama wjazdowa. W dzisiejszym artykule przedstawimy zatem sprawdzone sposoby na osłonięcie tego elementu. Jakie propozycje możemy spotkać na rynku? Które produkty warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu własnej osłony?

Osłona na bramę wjazdową – jakie są dostępne opcje?

Od osłony bramy wjazdowej wymagamy przede wszystkim skutecznej bariery wizualnej, która pozwoli np. na odgrodzenie się od ruchliwej ulicy. Brama stanowiąca jedyny wjazd na posesję prywatną z oczywistych względów nie może korzystać z dobrodziejstw bujnej roślinności czy muru. Dlatego w przypadku większości bram automatycznych lub ręcznych musimy zadbać o dodatkowe wyposażenie, które zapewni optymalny poziom prywatności.

Jedną z opcji, jaka coraz częściej gości na posesjach w Polsce, staje się sztuczny żywopłot. Osłona bramy wjazdowej lub furtki może zostać wykonana w bardzo krótkim czasie, jeśli zdecydujemy się na zakup tego ciekawego systemu maskowania. Oprócz swojej pierwotnej funkcji, jaką jest bariera przed nachalnym wzrokiem przechodniów, zastosowanie sztucznego żywopłotu przynosi szereg dodatkowych korzyści. Jedną z nich pozostaje ograniczenie siły podmuchów wiatru, dzięki czemu pozostawione luzem przedmioty nie zostaną rozrzucone po całym ogrodzie. Zielony żywopłot z tworzywa sztucznego może do złudzenia przypominać element naturalnego krajobrazu, co odbija się pozytywnym echem na estetyce przestrzeni zewnętrznej.

Alternatywną metodą na stworzenie osłony bramy wjazdowej okazuje się montaż jednolitego ekranu maskującego, który całkowicie zakryje powierzchnię bramy i uniemożliwi podglądanie terenu wewnętrznego. Siatka maskująca dzieli wiele zalet ze wspomnianym wcześniej sztucznym żywopłotem. Jest także skutecznym narzędziem do zacienienia nawierzchni podjazdu w trakcie największych upałów, kiedy to każdy skrawek przestrzeni wolnej od bezpośrednich promieni słonecznych pozostaje na wagę złota. Osłona na bramę wjazdową w formie siatki opiera się przeważnie na konstrukcji z polietylenu o dużej gęstości, dzięki czemu może się pochwalić pełną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Polietylen HDPE to materiał, z którego zrobiona jest także wytrzymała osłona na furtkę. Jeśli nie wiedziałeś do tej pory, czym zasłonić bramę wjazdową i jak zrobić to w możliwie najkrótszym czasie, siatka maskująca wydaje się idealnym pomysłem na start. Produkt ten zachowuje swoje parametry wizualne w długim terminie, a czynności konserwacyjne można ograniczyć do okresowego mycia strumieniem wody.

Ekrany cieniujące z tworzywa sztucznego są podatne na nieprawidłowości montażowe. Należy mieć świadomość, że nieprzepuszczalny materiał będzie przeciwstawiał się ogromnym przeciążeniom wynikającym z działania wiatru. Dlatego, zanim zaczniemy cieszyć się nową osłoną bramy wjazdowej, musimy mieć całkowitą pewność co do poprawnego montażu. Producenci tego rodzaju osłon wyposażają je we wzmacniane oczka montażowe, jakie są w stanie wytrzymać znaczny napór mas powietrza.

Czym zasłonić bramę wjazdową i czy można to zrobić na własną rękę?

Niezależnie od tego, czy podejmujesz decyzję o zakupie sztucznego żywopłotu, czy siatki maskującej, zawsze warto zaopatrzyć się w zapas materiału na osłonę bramy wjazdowej i furtki. Zapas ten powinien zawierać około 30% nadwyżki ponad faktyczne zapotrzebowanie. Powód takiego działania pozostaje bardzo prosty – posiadanie większej ilości materiału do budowy osłony pozwoli na poradzenie sobie z ewentualnym niedoszacowaniem rozmiaru ogrodzenia, a także posłuży do wykonywania napraw bieżących w całym cyklu użytkowania. Co więcej, możesz zastosować dodatkowe metry siatki jako elementy zacieniające dla wyposażenia ogrodowego, zachowując przy tym spójność wizualną. Siatka maskująca nie wymaga specjalistycznych umiejętności montażowych. Nie musisz na szczęście odbywać wieloletniej praktyki zawodowej, aby wiedzieć, jak zasłonić bramę wjazdową. Posługując się instrukcją dostarczoną przez producenta, każdy powinien sobie poradzić z poprawnym przymocowaniem jej do bramy lub furtki. Można też oczywiście skorzystać z kompleksowych usług montażowych, jakie świadczą firmy produkujące bramy wjazdowe i podzespoły automatyki do bram.

Osłona na furtkę i bramę wjazdową

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że instalacja siatki cieniującej o odpowiedniej grubości sprawdza się także jako element wyciszający dźwięki z otoczenia. Efekty takie działania stają się szczególnie widoczne u właścicieli posesji zlokalizowanych blisko ulicy. Im mniejsza odległość do przejeżdżających pojazdów, tym większą grubość siatki lub taśmy osłonowej powinniśmy uwzględnić w ramach decyzji zakupowej. Nie bez znaczenia pozostaje również dobór właściwej kolorystyki. Tutaj zdecydowanie rekomendujemy stonowane barwy, komponujące się z resztą otoczenia. Dobra osłona bramy wjazdowej nie powinna odbijać promieni słonecznych, które mogłyby oślepiać mieszkańców w określonych porach dnia.

Skoro wiesz już, jak zasłonić bramę wjazdową, pora przystąpić do działania. Zakup właściwego produktu warto poprzedzić oceną kilku propozycji, dostosowując je do własnych potrzeb. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar i grubość materiału, a także jego właściwości dźwiękoszczelne i wytrzymałość na rozerwanie. Osłona na furtkę lub bramę wjazdową pomaga w tworzeniu prywatnej przestrzeni, ograniczając możliwość wglądu osób z zewnątrz. To ekonomiczne rozwiązanie przypadło do gustu wielu właścicielom domów jednorodzinnych, ceniących sobie spokój i wolność od nieustannych spojrzeń z pobliskiej ulicy.

Copyright © 2024 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: