Język plen

Blog

Witaj w czytelni Monter Install Group

Jak przygotować się do piaskowania i malowania proszkowego?

Przygotowanie do piaskowania oraz malowania proszkowego nie powinno stanowić większych trudności nawet dla mniej uzdolnionych technicznie osób. Kluczem do sukcesu jest tu dokładne oczyszczenie powierzchni elementu, który ma być docelowo poddany wspomnianym w tytule zabiegom. Jeżeli chodzi o zabrudzenia, najłatwiej usunąć je można za pomocą gąbki i odpowiedniego preparatu chemicznego. Bardziej uciążliwe i głębokie zabrudzenia wymagać mogą większej ilości czasu lub specjalistycznych narzędzi.

2021-12-27
Więcej

Praktyczne wzory do bram metalowych i do bram drewnianych

Ogrodzenie oraz jego elementy, jak np. bramy, stanowią dopełnienie każdego domu i działki. Pełnią zarówno funkcje praktyczne, wyznaczając granice terenu, a jednocześnie chroniąc go przed nieproszonymi gośćmi, jak i rolę dekoracyjną. Wybierając system ogrodzeniowy do swojej posesji, warto zwrócić uwagę nie tylko na wytrzymałość materiałów, lecz także wygląd poszczególnych elementów. Obecnie inwestorzy mają bardzo duży, zróżnicowany wybór typów ogrodzeń. Niektóre z nich charakteryzują się prostym wzornictwem, zaś inne przykuwają uwagę bogactwem zdobień. Jak jednak wygląda to wszystko od strony praktycznej? Czy wzory bram mają znaczenie dla ich wytrzymałości lub estetyki? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

2021-12-27
Więcej

Czym są i jak zamontować zbiorniki ciśnieniowe?

Wiele branż wymaga zaawansowanych sposobów na magazynowanie gazów bądź cieczy. Łatwy dostęp do nich przyspiesza produkcję, a także gwarantuje wysoką powtarzalność procesów. Najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest stały zbiornik ciśnieniowy. Wyróżnia się on licznymi zaletami, które sprawiają, że stał się bezkonkurencyjny w przemyśle.

2021-12-27
Więcej

Jak obliczyć wytrzymałość konstrukcji stalowej?

Wszelkie konstrukcje mają swoją maksymalną wytrzymałość. Nawet stalowe. Poznanie ich górnej granicy jest niezbędne do tego, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nie jest to jednak takie proste. Przeciętna konstrukcja składa się z wielu elementów, które mogą mieć zupełnie inne parametry ze względu na swoje położenie czy zastosowanie. Niezbędne stają się więc bardzo skomplikowane obliczenia.

2021-12-27
Więcej

Jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej? Automatyczne otwieranie posesji

Brama przesuwna sama w sobie jest wygodna w użytkowaniu. Nie wymaga ani dużej siły do otwarcia, ani zagospodarowania miejsca wewnątrz lub na zewnątrz posesji. Istnieje jednak sposób, aby dodatkowo uprościć jej eksploatację. Napęd do bramy przesuwnej umożliwia pełną automatyzację otwierania i zamykania. Z oczywistych względów jest to coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele modeli napędów. Wybór konkretnego uzależniony jest od kilku czynników. Należy wziąć je pod uwagę, aby dokonać właściwej decyzji. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej parametrom dostępnej na rynku automatyki do bram.

2021-10-26
Więcej

Na co zwracać uwagę podczas wyboru idealnej bramy garażowej?

Dopasowanie bramy garażowej do swojej posesji nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę należy bowiem wziąć wiele czynników, które wpływają na komfort użytkowania oraz trwałość wejścia. Lepiej sprawdzi się brama rozwierna dwuskrzydłowa czy brama jednoskrzydłowa? Czy warto zainwestować w napęd? Na wszystkie pytania odpowiemy w niniejszym wpisie, do którego lektury serdecznie zachęcamy.

2021-10-26
Więcej

Jaką bramę wybrać do ogrodzenia panelowego?

To prawda, że odpowiednio dobrana brama do ogrodzenia panelowego nie tylko przyczynia się do znacznej poprawy komfortu codziennego życia, ale także okazuje się inwestycją na długie lata. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby wyróżniała się ona wysoką jakością wykonania i odpornością na różnego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne. Co więcej, warto wspomnieć, że ogrodzenie panelowe jest jednym z tych, które okazuje się najłatwiejsze w montażu i jednocześnie bardzo dobrze komponuje się z większością bram. Mimo to dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na kilka ważnych czynników, które mają duży wpływ na funkcjonalność bramy i całego ogrodzenia.

2021-10-05
Więcej

Podmurówka pod ogrodzenie – jak przygotować posesję na montaż ogrodzenia?

Montaż ogrodzenia na posesji wielu osobom wydaje się czymś bardzo skomplikowanym oraz czasochłonnym. Jednak z reguły doświadczone ekipy monterskie realizują takie zlecenia bardzo sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Wiele zależy jednak od tego, jak przygotuje się teren pod taką inwestycję. Przestrzegając opisanych poniżej zasad, można ułatwić pracę specjalistom oraz znacząco przyśpieszyć cały proces.

2021-10-05
Więcej

Automatyka do bram – korzyści jakie daje jej wykorzystanie?

Bardzo powszechnym trendem wśród właścicieli domów jest odizolowywanie swojej posesji od otoczenia za pośrednictwem ogrodzeń. Konstrukcje takie zapewniają domownikom poczucie bezpieczeństwa, a także zwiększony poziom prywatności oraz komfortu przebywania w ogrodzie. Z inwestycją w nie wiąże się jednak również konieczność wstawienia bramy ogrodzeniowej umożliwiającej samochodom wjeżdżanie oraz opuszczanie terenu działki. W podstawowym wariancie może być ona manualna, jednak na dłuższą metę nie jest to wyjście najwygodniejsze w stosowaniu. Przy częstym korzystaniu z pojazdu, o wiele lepiej sprawdza się automatycznie otwierana i zamykana brama wjazdowa na pilota. Dlaczego jest to rozwiązanie warte rozważenia? O tym traktuje niniejszy artykuł.

2021-08-09
Więcej

Nowoczesne bramy z napędem – co warto o nich wiedzieć?

Brama wjazdowa to jeden z głównych elementów ogrodzenia. Otwarta brama pozwala wjechać samochodem na teren posesji, natomiast zamknięta chroni teren przed niepowołanymi osobami. Często pełni też funkcję reprezentatywną, stanowiąc, wraz z resztą systemu ogrodzeniowego, dekorację domu. Do przeszłości odchodzą już bramy, które trzeba samodzielnie otwierać i zamykać, wysiadając specjalnie z samochodu. Większość producentów oferuje modele sterowane zdalnie, a coraz większą popularnością cieszą się inteligentne bramy wjazdowe, do których wystarczy się zbliżyć, by stanęły otworem. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu? W poniższym tekście postaramy się wyczerpująco opisać to zagadnienie.

2021-08-09
Więcej

Istotne zalety i wady malowania proszkowego

Malowanie proszkowe staje się jednym z najpopularniejszych sposobów na tworzenie powłoki malarskiej na elementach stalowych. Nazywane często malowaniem na sucho, pozwala stworzyć jednolitą i trwałą powłokę. Jakie są wady i zalety takiego zabiegu i co daje zastosowanie proszku?

2021-08-05
Więcej

Nowoczesne ogrodzenia sztachetowe – co warto o nich wiedzieć?

Ogrodzenie działki mieszkalnej lub rekreacyjnej pozwala na wyznaczenie granic prywatnego terenu oraz zabezpieczenie go przed niepożądanymi gośćmi. Poza funkcjonalną rolą może być także estetyczną ozdobą wokół domu. Współcześnie istnieje bardzo duży wybór, jeśli chodzi o systemy ogrodzeniowe. Obecnie największą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, łączące minimalistyczny, elegancki wygląd z bardzo wysoką trwałością, takie jak np. ogrodzenia sztachetowe. Przyjrzymy się nim bliżej, aby pomóc w podjęciu decyzji o wyborze właśnie takiego systemu.

2021-08-05
Więcej

Copyright © 2022 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: