Język plen

Blog

Witaj w czytelni Monter Install Group

Do czego wykorzystywane jest zgrzewanie elektrooporowe? Na czym polega?

Rury polietylenowe stały się obecnie standardem. To efekt ich licznych zalet: trwałości, higieniczności oraz plastyczności. Dzięki nim można tworzyć bardzo uniwersalne połączenia, które nadają się do zastosowania w instalacjach sanitarnych, gazowych czy wodociągowych. Należy też zaznaczyć, że ich łączenie jest niezwykle proste. Służy do tego m.in. zgrzewanie elektrooporowe.

2022-06-29
Więcej

Obróbka plastyczna blach na zimno i gorąco. Co wybrać?

Obróbka plastyczna blach polega na ich walcowaniu. W konsekwencji procesu dochodzi do zaplanowanych odkształceń, a więc zmiany struktury materiału. Dzięki temu można wytworzyć bardzo zróżnicowane elementy. Należy jedynie pamiętać, że obróbka plastyczna blach odbywa się na gorąco lub zimno.

2022-06-29
Więcej

Podesty technologiczne – ich przeznaczenie i zastosowanie w przemyśle

Szerokie zastosowanie pomostów i podestów technologicznych sprawia, że stanowią one podstawowe wyposażone wielu hal fabrycznych lub linii produkcyjnych. Są powszechnie wykorzystywane w różnych branżach i dziedzinach przemysłu. Sprawdź, gdzie konkretnie stosuje się podesty technologiczne, jakie wybrać oraz dlaczego warto to zrobić.

2022-06-29
Więcej

Jak gwintować otwory? Manualne czy automatyczne gwintowanie

Gwintowanie otworów jest niezwykle popularnym procesem ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Niemal każda konstrukcja potrzebuje miejsca na śrubki lub inne elementy złączne. To z kolei rodzi potrzebę profesjonalnej usługi w wielu branżach. Jak gwintować otwory przy pomocy różnych metod? I która z nich jest najskuteczniejsza? Przyjrzymy się tym zagadnieniom z bliska w niniejszym artykule, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

2022-06-29
Więcej

Ważne elementy przy wyborze zgrzewarki elektrooporowej

Zgrzewanie elektrooporowe jest jedną z najpowszechniej wykorzystywanych technik zespalania tworzyw sztucznych. Powstające w ten sposób połączenia są trwałe, szczelne i wytrzymałe, co sprawia, iż metoda ta przydaje się szczególnie w przypadku łączenia rur kanalizacyjnych, gazowych lub cieplnych. Instalacje tego rodzaju znaleźć można w niemalże każdym budynku, ponieważ to właśnie one łączą nas z większymi sieciami sanitarnymi (np. wodociągami, gazociągami, pompami cieplnymi etc.). W poniższym poradniku podpowiadamy jak przebiega proces zgrzewania elektrooporowego oraz na co warto zwrócić uwagę przy wyborze docelowego sprzętu.

2022-03-17
Więcej

Kiedy stosować prasę krawędziową — czy tylko do obiektów o prostej konstrukcji?

Prasy krawędziowe wykorzystywane są przede wszystkim w branży przemysłowej oraz produkcyjnej do formowania i kształtowania blaszanych elementów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu urządzeń, dzięki czemu dobrze sprawdzają się nawet przy dosyć zróżnicowanym wachlarzu zastosowań. Prasa krawędziowa CNC (potocznie zwana krawędziarką, giętkarką lub zaginarką CNC) to przykład jednego z bardziej zaawansowanych wariantów, którym steruje się tylko z poziomu komputera.

2022-03-17
Więcej

Prosta i skuteczna metoda obróbki blach, czyli walcowanie

Obróbka plastyczna blach jest niezbędna do tego, aby osiągnąć potrzebne kształty oraz strukturę powierzchni. W tym celu stosuje się różne metody. Jedną z najpopularniejszych jest walcowanie blachy. Z jej pomocą można wytworzyć rury, trójniki, stożki, a nawet elementy mostów czy maszyn. Właśnie dlatego zyskała tak dużą popularność w wielu branżach.

2022-03-17
Więcej

Praktyczne elementy wykonane dzięki przecinarce plazmowej

Przecinarka plazmowa to jedno z najpowszechniej wykorzystywanych narzędzi do rozdzierania metalu na mniejsze części. W połączeniu ze sterownikami CNC maszyna tego rodzaju pozwala na precyzyjne wycinanie i obrabianie wszystkich metalowych przewodników elektrycznych. Wbrew pozorom metoda cięcia plazmowego przydaje się to nie tylko w przemyśle ciężkim oraz przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przecinarki plazmowe dzięki powtarzalności, precyzji i prostocie obsługi CNC cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich miłośników renowacji starych maszyn i pojazdów.

2022-03-17
Więcej

Zalety wykorzystywania konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością w wielu branżach na całym świecie. Wiele przedsiębiorstw produkcyjnych wybiera je ze względu na wysoką wytrzymałość oraz możliwość szybkiego montażu. Warto zwrócić także uwagę na duże możliwości dotyczące potencjalnej rozbudowy oraz prostotę wymiany uszkodzonych elementów. Czy hale stalowe są dobrym rozwiązaniem? Jakie zalety mają domy z konstrukcji stalowej? Po czym poznać doświadczonego producenta? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

2022-02-16
Więcej

Praktyczne wytyczne przy wyborze mebli technologicznych i produktów ze stali nierdzewnej

Bardzo wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup dopasowanych mebli technologicznych ze stali nierdzewnej ze względu na ich wysoką trwałość oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania tego rodzaju wykorzystywane są w wielu branżach oraz setkach tysięcy firm i przedsiębiorstw na całym świecie. Czym są meble technologiczne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

2022-02-16
Więcej

Jak przygotować się do piaskowania i malowania proszkowego?

Przygotowanie do piaskowania oraz malowania proszkowego nie powinno stanowić większych trudności nawet dla mniej uzdolnionych technicznie osób. Kluczem do sukcesu jest tu dokładne oczyszczenie powierzchni elementu, który ma być docelowo poddany wspomnianym w tytule zabiegom. Jeżeli chodzi o zabrudzenia, najłatwiej usunąć je można za pomocą gąbki i odpowiedniego preparatu chemicznego. Bardziej uciążliwe i głębokie zabrudzenia wymagać mogą większej ilości czasu lub specjalistycznych narzędzi.

2021-12-27
Więcej

Praktyczne wzory do bram metalowych i do bram drewnianych

Ogrodzenie oraz jego elementy, jak np. bramy, stanowią dopełnienie każdego domu i działki. Pełnią zarówno funkcje praktyczne, wyznaczając granice terenu, a jednocześnie chroniąc go przed nieproszonymi gośćmi, jak i rolę dekoracyjną. Wybierając system ogrodzeniowy do swojej posesji, warto zwrócić uwagę nie tylko na wytrzymałość materiałów, lecz także wygląd poszczególnych elementów. Obecnie inwestorzy mają bardzo duży, zróżnicowany wybór typów ogrodzeń. Niektóre z nich charakteryzują się prostym wzornictwem, zaś inne przykuwają uwagę bogactwem zdobień. Jak jednak wygląda to wszystko od strony praktycznej? Czy wzory bram mają znaczenie dla ich wytrzymałości lub estetyki? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

2021-12-27
Więcej

Copyright © 2022 MONTER INSTALL GROUP, wszelkie prawa zastrzeżone

cms: